Connect with us

Cardio zrobione?

blog-aktywnie-activ-klub-post-trening-cardio

Trening

Cardio zrobione?

Cardio zrobione?

Na pewno chociaż raz widzieliście w internecie memy dotyczące ćwiczeń cardio. Ale nie ma co się śmiać, trzeba ćwiczyć! I to regularnie, w miarę swoich możliwości oczywiście. Ten typ treningu pozwoli cieszyć się zdrowiem przez długie lata i dodatkowo pomoże zgubić kilka zbędnych kilogramów.

Cardio, wszędzie cardio. 😉 W ostatnich latach ten typ ćwiczeń zyskał ogromną popularność. Jednocześnie narodziło się wiele żartów i zabawnych obrazków dotyczących treningu wytrzymałościowego. Można się trochę z nich pośmiać, ale pozytywnego wpływu na nasze zdrowie, a zwłaszcza na poprawę wydolności serca, nie można lekceważyć.

Zdrowo

Działanie treningu cardio jest bardzo proste: im więcej ćwiczysz, tym bardziej wzmacniasz swoje serce. Wtedy ono pompuje więcej krwi bogatej w tlen, a co za tym idzie dotlenia cały organizm. Dlatego czujemy się lepiej, mamy więcej energii i siły do działania. Spada ryzyko chorób układu krążenia, ponieważ nasze serce, dzięki regularnym ćwiczeniom, mniej się męczy. Osoby aktywne rzadziej są narażone na zawał serca czy udar mózgu, a także na nadciśnienie, miażdżycę czy cukrzycę.

Group of friends in sports club

Szczupło

Ćwiczenia wytrzymałościowe polecane są osobom, które walczą z nadwagą czy otyłością lub po prostu chcą zrzucić kilka kilogramów. Regularne bieganie, jeżdżenie na rowerze, basen czy trening obwodowy, minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut (im bardziej jesteśmy zaprawieni w boju, tym trening może być dłuższy i częstszy), na pewno da widoczne efekty. Ważne jest, aby nie przeciążać organizmu. Na początku należy ćwiczyć w miarę naszych możliwości i powoli zwiększać natężenie.

Warto również pamiętać, że cardio pomoże nam zgubić zbędne kilogramy, jednakże nie wzmocni naszych mięśni. Dlatego najlepszym rozwiązaniem, będzie połączenie treningu wytrzymałościowego z siłowym, który zadba o jędrność naszego ciała.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Trening

Aktualności

Bez kategorii

Szkolenie Activ Grabówek

By 20 lutego 2021

Bez kategorii

Centrum szkoleń Aqua Fit&Squash

By 15 lutego 2021

Popularne artykuły

Popularne Tagi

Kategorie

Archiwa

Facebook

Do góry