Connect with us

Crossfit a dieta

blog-aktywnie-activ-klub-dieta-crossfit-posilki

Dieta i zdrowie

Crossfit a dieta

Crossfit a dieta

Przez cały styczeń staraliśmy się przekonać Was do spróbowania swoich sił na treningu cross, chociażby w ramach noworocznych postanowień. Mamy nadzieję, że chociaż parę osób skorzystało z naszego zaproszenia. Jak przy każdym wysiłku fizycznym, podstawowym elementem zapewniającym efektywność treningów jest odpowiednia dieta. Co powinniśmy jeść ćwicząc crossfit?

W tej kwestii warto zapoznać się z opinią twórcy crossfitu – Grega Glassmana. Amerykanin na początku XXI wieku zaczął używać programu treningowego, znanego nam dzisiaj jako crossfit, dla policjantów, a następnie dla innych służb mundurowych. Ćwiczący osiągali bardzo dobre wyniki, dlatego ćwiczenia rozwijające ciało na wielu poziomach stały się szybko popularne.

Jedz mądrze

To niezwykle prosta, a zarazem sprawiająca wiele problemów zasada, we wszelkiego rodzaju treningach. Bo albo bezsensownie ograniczamy ilość kalorii albo spożywamy zbyt duże ilości białek lub węglowodanów.

Greg Glassman zalecał następujący sposób żywienia w czasie treningów crossfit:
„Jedz mięso i warzywa, orzechy i nasiona, nieco owoców, małe ilości produktów zawierających skrobię – wyeliminuj cukier. Dbaj, aby spożywane ilości pokarmów były adekwatne do zakresu wykonywanych ćwiczeń, lecz nie powodowały przyrostu tkanki tłuszczowej.”

Mistrza należałoby posłuchać, prawda? 😉

blog-aktywnie-activ-klub-dieta-crossfit-mieso-warzywa-nasiona

Zbilansowane posiłki

Warto przede wszystkim podkreślić, że w przypadku treningów cross dieta powinna wspomagać wysiłek fizyczny, a nie odchudzać! Musicie mieć siłę na intensywne ćwiczenia! Dlatego tak ważne są zbilansowane, regularne posiłki, których podstawą powinny być węglowodany. Przypominamy, że węglowodany są głównym źródłem energii dla naszych mięśni.

W diecie nie może zabraknąć oczywiście tłuszczy. Dostarczymy je organizmowi spożywając orzechy oraz dodając do sałatek i potraw oleje tłoczone na zimno. Nie zapominajmy też o białkach – głównym elemencie budulcowym masy mięśniowej.

Pamiętajcie także o regularności posiłków – najlepiej 5-6 w ciągu dnia, w tym trzy główne i od dwóch do trzech lżejszych, wartościowych przekąsek.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Dieta i zdrowie

Aktualności

Bez kategorii

Szkolenie Activ Grabówek

By 20 lutego 2021

Bez kategorii

Centrum szkoleń Aqua Fit&Squash

By 15 lutego 2021

Popularne artykuły

Popularne Tagi

Kategorie

Archiwa

Facebook

Do góry