Connect with us
blog-aktywnie-activ-klub-post-fenomen-zumby

Lifestyle

Fenomen zumby

Fenomen zumby

Kobieta w stroju sportowym tańczy ZumbęOd kilku lat jest jedną z najpopularniejszych form zajęć grupowych. Sale są zazwyczaj pełne roztańczonych i roześmianych pań (głównie) i brakuje miejsc dla kolejnych chętnych. Czemu zumba przyciąga tak wiele osób? Na czym polega fenomen tego typu zajęć i kto może w nich uczestniczyć?

Jak to najczęściej bywa w przypadku wielkich czy przełomowych odkryć są kwestią przypadku. Tak było też z zumbą. Ceniony tancerz i choreograf pochodzenia kolumbijskiego, Alberto Perez zapomniał wziąć na zajęcia fitness przygotowaną muzykę. Zaczął więc improwizować z dostępną na miejscu muzyką latino – zajęcia tak się spodobały, że postanowił kontynuować ich sukces. I tak narodziła się zumba.

Dwa w jednym

Zumba jest połączeniem treningu cardio oraz aerobiku, opartego na prostych i łatwych do zapamiętania choreografiach, wykonywanych głównie do muzyki latynoamerykańskiej oraz zagranicznych, tanecznych hitów. Wykorzystywane są kroki charakterystyczne dla takich rodzajów tańca jak: merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, cha-cha, rumba, twist a nawet sztuki walki oraz elementy Bollywood i tańca brzucha.

Zaskakujące efekty

Podczas godzinnych zajęć można spalić do 600 kalorii. Zumba to nie jest zwykły taniec. W czasie ćwiczeń pracują wszystkie partie ciała – dolne, górne oraz środkowe. Dzięki temu przy regularnych treningach będziemy mogli cieszyć się smukłą, jędrną i wyrzeźbiona sylwetką. Poprawi się także nasza kondycja oraz koordynacja ruchowa – nie ma co przejmować się trudnymi początkami i myleniem kroków! Z czasem wszystko stanie się proste i oczywiste. 🙂

Logo przedstawiające kolorowy megafon z napisem Zumba Fitness.

Dobra zabawa przede wszystkim

Co jeszcze wyróżnia zumbę wśród innych zajęć tanecznych? Niesamowicie pozytywna energia! Wszyscy uczestnicy przyznają, że mimo zmęczenia fizycznego wracają do domu uśmiechnięci, szczęśliwi i pełni sił do działania na każdym polu. Głównie na zajęcia przychodzą panie w każdym wieku (a to błąd! panów też zapraszamy!) i na nowo odkrywają swoją kobiecość, stają się bardziej pewne siebie, promienieją.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Lifestyle

Aktualności

Bez kategorii

Szkolenie Activ Grabówek

By 20 lutego 2021

Bez kategorii

Centrum szkoleń Aqua Fit&Squash

By 15 lutego 2021

Popularne artykuły

Popularne Tagi

Kategorie

Archiwa

Facebook

Do góry