Connect with us

Karob – warto wprowadzić go do diety

blog-aktywnie-activ-klub-post-karob-dieta-kakao

Dieta i zdrowie

Karob – warto wprowadzić go do diety

Karob – warto wprowadzić go do diety

Wiecie, że ten niepozorny produkt może z powodzeniem zastąpić czekoladę? Naprawdę. Wiadomo, że od czasu do czasu można zjeść kostkę lub dwie (albo i trochę więcej), ale w codziennej kuchni warto stosować karob, bo smakiem i wyglądem przypomina kakao. Ale jego skład i wartości odżywcze są o wiele bardziej przyjazne dla naszego organizmu i diety.

Co to jest karob? To po prostu mączka chleba świętojańskiego. Jak wcześniej wspominaliśmy, może być z powodzeniem stosowany jako zamiennik czekolady, ze względu na bardzo podobne walory smakowe, a nawet jest trochę słodszy. A to oznacza, że stosując karob zamiast kakao, np. do ciasta, możemy dodać mniej cukru, zmniejszając automatycznie jego kaloryczność.

Lepsza wersja kakao

W składzie kakao znajduje się wiele składników, które m.in. mogą być silnie uczulające. Ponadto zawiera kofeinę i teobrominę, powodujące pobudzenie, nerwowość czy przyspieszenie pracy serca, co nie zawsze jest pożądane. Karob w swoim składzie nie ma tych składników, dzięki czemu jest o wiele bardzie przyjazny dla naszego organizmu. I dodatkowo zawiera wiele substancji odżywczych.

blog-aktywnie-activ-klub-post-carob-chleb-swietojanski

Wartościowy karob

Czym może pochwalić się karob? Jest źródłem witaminy A oraz witaminy z grupy B. Zawiera potas, magnez oraz żelazo, a także aż trzy razy więcej wapnia niż kakao. Co ważne dla osób dbających o linię ma aż siedem razy mnie tłuszczu i jest o 1/3 mniej kaloryczny. Dzięki swojemu składowi chroni organizm przed bakteriami, wirusami, wolnymi rodnikami. Obniża poziom cholesterolu.

Zastosowanie

Karob spokojnie może zastąpić kakao w naszej codziennej diecie. Warto zacząć używać go do domowych wypieków czy deserów. Można posłodzić nim owsiankę czy dodać do budyniu. Ile karobu dodawać? Tyle samo ile jest kakao w przepisie. Pamiętajcie tylko, że karob jest słodszy, więc mniej słodzimy.

Próbowaliście? Używacie?

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Dieta i zdrowie

Aktualności

Bez kategorii

Szkolenie Activ Grabówek

By 20 lutego 2021

Bez kategorii

Centrum szkoleń Aqua Fit&Squash

By 15 lutego 2021

Popularne artykuły

Popularne Tagi

Kategorie

Archiwa

Facebook

Do góry