Connect with us

Obiady czwartkowe #4 – krem z pieczarek

blog-aktywnie-activ-klub-post-krem-z-pieczarek

Dieta i zdrowie

Obiady czwartkowe #4 – krem z pieczarek

Obiady czwartkowe #4 – krem z pieczarek

Dla wielu z nas grzyby są nieodłącznym elementem codziennej diety, przede wszystkim z powodu walorów smakowych i aromatu.

Poprzednia1 of 3

Dla wielu z nas grzyby są nieodłącznym elementem codziennej diety, przede wszystkim z powodu walorów smakowych i aromatu. Niestety niewiele z nas tak naprawdę zdaje sobie sprawę, iż posiadają one wiele wartości odżywczych i niewątpliwie mogą stać się jednym z głównych składników zdrowej diety. Tak więc, niepozorna pieczarka zawiera w sobie spore ilości białka, błonnika, witamin i mikroelementów. Zawiera w sobie witaminy z grupy B i D, a także fosfor, potas, żelazo i miedź. Bogata w kwas foliowy polecana jest szczególnie kobietom ciężarnym i anemikom.

Pieczarki zawierają także spore ilości przyswajalnego białka – często nazywana jest leśnym mięsem, dlatego są one idealnym zamiennikiem zwierzęcego mięsa w diecie wegetariańskiej. Dodatkowo spożywanie pieczarek przyczynia się do obniżenia poziomu tłuszczu we krwi, zwiększenia odporności, poprawy trawienie. Naukowcy udowodnili także, że białe pieczarki posiadają lecznicze właściwości, które mogą zmniejszyć ryzyko występowania raka piersi i prostaty!

blog-aktywnie-activ-klub-post-krem-z-pieczarek-2

Poprzednia1 of 3

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Dieta i zdrowie

Aktualności

Bez kategorii

Szkolenie Activ Grabówek

By 20 lutego 2021

Bez kategorii

Centrum szkoleń Aqua Fit&Squash

By 15 lutego 2021

Popularne artykuły

Popularne Tagi

Kategorie

Archiwa

Facebook

Do góry