Connect with us

Salsation – rozruszaj ciało, zrelaksuj umysł

blog-aktywnie-activ-klub-post-salsation-cwiczenia-zajecia

Trening

Salsation – rozruszaj ciało, zrelaksuj umysł

Salsation – rozruszaj ciało, zrelaksuj umysł

Na wiosnę często zmieniamy kolor i/lub długość włosów, odświeżamy garderobę czy jemy zdrowiej. Może warto także spróbować nowych zajęć? Ćwiczeń, dzięki którym zaznamy przypływu energii, poczujemy się bardziej kobieco, lekko? Nauczymy się wyrażać emocje za pomocą naszego ciała, które stanie się smukłe i sprężyste. Będziemy pełne sił witalnych i optymistycznie nastawione do świata. To wszystko gwarantuje salsation!

Spieszymy z wyjaśnieniami, czego możecie spodziewać się na zajęciach salsation. Łączą one cechy treningu funkcjonalnego z elementami różnych tańców latynoamerykańskich, tj. samby, salsy, flamenco, cha-cha czy reggae. Są to zajęcia o raczej małej intensywności, nieobciążające, przeznaczone również dla osób, których kondycja nie jest na najwyższym poziomie. 😉

Rozruszać ciało

Nazwa zajęć pochodzi od połączenia dwóch słów: hiszpańskiego salsa (w znaczeniu sos, tak, tak – sos!) oraz angielskiego sensation (uczucie). Dlatego właśnie cechą charakterystyczną salastion jest wyrażanie emocji/uczuć za pomocą mieszanki (stąd sos) stylów tanecznych, charakterystycznych dla Ameryki Łacińskiej.
Zajęcia rozpoczyna rozgrzewka, a następnie przechodzi się do części właściwej treningu, czyli choreografii tanecznej. Muzyka powinna być dynamiczna, bardzo melodyjna, a ruchy zmysłowe, kobiece, pokazujące emocje. Regularne treningi powinny wpłynąć na poprawę kondycji oraz ogólnej sprawności fizycznej.

Zrelaksować umysł

Ogromną zaletą tych zajęć jest również relaks i pozbycie się negatywnych emocji. Salsation ma na celu zrelaksować nie tylko nasze ciało, ale również umysł. Wraz z kolejnymi treningami powinna podnieść się świadomość naszego ciała, poprawić muzykalność, poczucie rytmu oraz zwiększyć samoakceptacja. Salę opuszczamy z obowiązkowym uśmiechem i pozytywną energią na kolejne dni.
Specyfiką salsation jest przede wszystkim interpretowanie historii za pomocą tańca. Układ choreograficzny powinien być opowieścią – często miłosną, zawartą w utworze. Od wyobraźni prowadzącego zależy, w którą stroną podążą interpretacje tekstów i przekazanie ich za pomocą ruchów.

Group of friends in sports club

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Trening

Aktualności

Bez kategorii

Szkolenie Activ Grabówek

By 20 lutego 2021

Bez kategorii

Centrum szkoleń Aqua Fit&Squash

By 15 lutego 2021

Popularne artykuły

Popularne Tagi

Kategorie

Archiwa

Facebook

Do góry