Connect with us

Trening cross – dlaczego warto spróbować?

Trening cross – dlaczego warto spróbować?

Czy w tym roku założyliście sobie, że osiągniecie świetną wydolność organizmu, doskonałą kondycję, widocznie zaznaczone mięśnie oraz pięknie wymodelowaną sylwetkę? Fantastycznie! A co powiecie na to, że to wszystko możecie osiągnąć uczęszczając na jedne zajęcia?

Co potrafi zdziałać takie cuda? Trening cross! Tego typu zajęcia stają się coraz popularniejsze, z chęcią przychodzą na nie zarówno panowie, jak i panie. Wbrew powszechnej opinii, cross nie jest tylko dla osób młodych i wyjątkowo sprawnych fizycznie – spróbować swoich sił może każdy.

Harmonijne rozwijanie ciała

Trening cross to zajęcia, dzięki którym wzmocnimy naszą kondycję i mięśnie, zrzucimy zbędne kilogramy, wyrzeźbimy ciało. Dzięki prostym, ale wykonywanym w szybkim, dynamicznym tempie ćwiczeniom, następuje harmonijne rozwijanie wszystkich partii ciała – angażują one jak największą liczbę mięśni i ścięgien.

Daj z siebie wszystko

Na czym dokładnie polega trening cross? Każde spotkanie może być inne, wszystko zależy od doboru ćwiczeń o różnej intensywności i ilości powtórzeń. W czasie treningu wykorzystujemy masę własnego ciała oraz wspomagamy się sprzętem, takim jak na przykład sztangi, hantle, kattlebells, drążki, worki z piaskiem, skrzynie, skakanki czy piłki, ćwiczymy na podwieszkach TRX lub na linach.

Ćwiczenia są proste, ponieważ podstawą dobrze wykonanego treningu cross jest dokładność ćwiczeń przy każdym kolejnym powtórzeniu. Mimo zmęczenia, wszystkie kolejne próby należy robić precyzyjnie i szybko – przerw między seriami nie powinno być w ogóle!

Co zyskujesz

Dzięki takiej intensywności ćwiczeń, organizm spala więcej tkanki tłuszczowej niż w czasie mniej dynamicznych treningów (wynika to z długotrwałych procesów metabolicznych, które zachodzą po treningu cross). Dodatkowo doskonalimy naszą wytrzymałość, dokładność, równowagę, koordynację, zwinność oraz siłę.

Warto w nowym roku wybrać się na trening cross i poczuć, jak całe nasze ciało intensywnie pracuje!

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Trening

Aktualności

Bez kategorii

Szkolenie Activ Grabówek

By 20 lutego 2021

Bez kategorii

Centrum szkoleń Aqua Fit&Squash

By 15 lutego 2021

Popularne artykuły

Popularne Tagi

Kategorie

Archiwa

Facebook

Do góry