Connect with us

Zadbaj o siebie, Kobieto!

blog-aktywnie-activ-klub-post-kobieta-badania

Dieta i zdrowie

Zadbaj o siebie, Kobieto!

Zadbaj o siebie, Kobieto!

Marzec to najlepszy moment, żeby obudzić się z marazmu. Apatia i zniechęcenie, wynikające z zimowych niedogodności, powinny jak najszybciej ustąpić energii i witalności. Aby mieć pewność, że starczy nam sił na wszystkie wiosenne postanowienia i aktywności, warto sprawdzić stan zdrowia. A że w marcu swoje święto obchodzą kobiety, namawiamy więc do profilaktycznych badań zwłaszcza panie!

Brak słońca, niedobór świeżych warzyw i owoców, najczęściej mniej ruchu oraz zmiany temperatur (ciepło w pomieszczeniach, zimno na zewnątrz) to wszystko negatywnie wpływa na nasz organizm. Wraz z pierwszymi cieplejszymi promieniami słońca wraca nam ochota do działania. Tylko czy na pewno starczy nam na wszystko sił? Po dwudziestym roku życia należy regularnie wykonywać badania, aby mieć pewność, że z naszym zdrowiem nie dzieje się nic złego.

Regularność to podstawa

Systematyczność to zasada obowiązująca w wielu dziedzinach życia i prowadząca do sukcesu (chociażby w ćwiczeniach 😉 ). Dlaczego więc w kwestii własnego zdrowia nie stosujemy się do niej? A naprawdę warto regularnie wykonywać badania, bo większość wcześniej wykrytych i zdiagnozowanych chorób można wyleczyć. Sprawdzając cyklicznie swój stan zdrowia oraz uzupełniając niedobory witamin czy minerałów, możemy w ogóle zapobiec wielu schorzeniom.

Co i kiedy badamy

Podstawowe badanie to morfologia, OB i mocz – powinnyśmy wykonywać je co 3 lata, warto także w tym samym czasie zbadać poziom cholesterolu i cukru. Bezapelacyjnie musimy zadbać o naszą kobiecość! Obowiązkowo badać piersi, bo rak atakuje coraz młodsze osoby. Najlepiej wykonywać samobadanie raz w miesiącu, a od 25. roku życia zacząć robić USG. Niezbędne są też regularne wizyty u ginekologa (raz do roku), zwłaszcza jeśli stosujesz antykoncepcję hormonalną (wtedy co pół roku).

Group of friends in sports club

„Szczotka, pasta, kubek, zimna woda”

Aby cały organizm funkcjonował prawidłowo, musisz utrzymywać zęby w nienagannym stanie. Najlepiej raz na sześć miesięcy wybrać się na wizytę kontrolną, by zdjąć kamień i wyleczyć ewentualne ubytki. Dlaczego jest to tak ważne? Bo nieleczone zęby mogą być źródłem infekcji, które zaszkodzą całemu organizmowi.

Jeśli zależy nam na jak najlepszych wynikach badań, musimy dbać o siebie. Odżywiać się zdrowo – niech na talerzu królują warzywa i owoce, jak najmniej przetworzone produkty, chude mięso i nabiał. I nie zapominajmy o ruchu! Zwłaszcza, gdy większość dnia spędzamy przed komputerem i wszędzie jeździmy samochodem.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Dieta i zdrowie

Aktualności

Bez kategorii

Szkolenie Activ Grabówek

By 20 lutego 2021

Bez kategorii

Centrum szkoleń Aqua Fit&Squash

By 15 lutego 2021

Popularne artykuły

Popularne Tagi

Kategorie

Archiwa

Facebook

Do góry